środa, 24 stycznia 2018

Książkowi ulubieńcy


Tematyka książek na tym blogu zawładnęła dotychczas tylko jednym wpisem, który znajdziecie tutaj. Zdecydowanie szkoda, ponieważ bez czytania nie wyobrażam sobie życia. Miałam jednak obawy przed publikacją kolejnego posta z tego cyklu, ponieważ nie każdemu mógł spodobać się taki przeskok ze stylizacji do książkowego świata. Aczkolwiek postanowiłam zaryzykować. Zdjęcia książek zrobiłam wczesnym latem ubiegłego roku i od tego czasu czekały na swoje 5 minut tutaj. Przychodzę dzisiaj do Was z nimi, ponieważ uważam, że te książki są warte uwagi, a że w koło bardzo dużo promocji, może i one kogoś zainteresują i popchną do zakupu. Ja przed sobą mam bardzo duży stosik do przeczytania, także trzymajcie kciuki. Jeśli ciekawi Was co mam do powiedzenia na temat 5 powyższych pozycji, zapraszam do  dalszej części wpisu.


Adam Wajrak "Wilki"

Ta książka nie powinna nikogo zdziwić. Jestem ogromną fanką wilczych stworzeń i już kiedyś o tym wspominałam. W książce Wajraka znajdziemy wiele cennych informacji dotyczących wilków, ich bytowania, tego jak są traktowane w innych krajach, o tym jak wygląda segregacja w watahach, a także o trudzie jaki musi zadać sobie człowiek, żeby stanąć oko w oko ze zwierzęciem uważanym za bestię. Autor opisuje swoje spotkania, swoje odczucia związane z nimi. W książce przewija się także historia psa, wiernego towarzysza Wajraka, który miał jak to jest wiele razy przytoczone "ogromny dar", mianowicie potrafił tropić wilki. Z mojej perspektywy uważam, że znajdziemy w tej pozycji wiele ciekawostek, ale także pięknych zdjęć. Ja jestem zdecydowanie na TAK!


Agata Włodarczyk, Przemek Bucharowski "Wataha w podróży. Himalaje na czterech łapach"

Uwielbiam książki podróżnicze. Lubię czytać o celach jakie stawiają sobie ludzie. Himalaje to ambitny cel, jak każde góry zresztą. Ta książka zdecdowanie urzeka, nie tylko pięknymi zdjęciami, ale przede wszystkim historią. Myślicie, że podróżowanie z psem jest łatwe? Może tak Wam się wydawało, ale nic bardziej mylnego, autorzy książki pokazali, że podróżowanie z psem to ciężka walka. Nie chodzi tu jednak o walkę z siłami natury, a walkę z drugim człowiekiem. Wiecie jak ludzie robili naszym podróżnikom pod górkę, kiedy Ci chcieli przemieszczać się z psem lądowymi środkami transportu? A co dopiero wspominać tutaj o samolotach. Czego się nie robi jednak dla tak wspaniałego wilczaka czechosłowackiego, który odznacza się silnym charakterem i jest najlepszym przyjacielem? Druga pozycja o której powiem, że jestem bez dwóch zdań na tak. Lekka i przyjemna, idealna na jeden wieczór!


Michał Wawrzyniak "HejtoHolik" 

Hejt to już pojęcie, które na stałe wpisało się w internetowe życie. Nie ma dnia, gdzie nie usłyszymy od kogoś, że ktoś coś zhejtował, ktoś został zhejtowany, a  ten hejt był kiepski, a ten zbyt wulgarny. Michał Wawrzyniak podejmuje w swojej książce ten problem, żeby wyjaśnić czym tak naprawdę jest hejt, nie tylko z definicji, ale na konkretnych przykładach. Książka ukazuje przykładowe sytuacje, a także sposoby przyjęcia owego hejtu na klatę. Autor wyraźnie pokazuje jak sobie radzić z tym powszechnym zjawiskiem, aby móc w pewien sposób powiedzieć, że jesteśmy odporni na te przykre ludzkie wystrzały armatnie w naszą stronę. Ale jest też druga strona medalu, pokazuje jak nie stać się tym złym i zgryźliwym hejterem. Polecam każdemu, kto z góry zakłada, że hejt go nie rusza, ta pozycja uświadomi Ci, że nie masz racji i wskaże właściwą drogę. Powinien po nią jednak sięgnąć każdy, uwierzcie mi, każdy bez wyjątku. 


Jakub Ćwiek 'Grimm City. Wilk"

Do Jakuba Ćwieka mam swoisty sentyment, bo płakałam ze śmiechu poznając jego twórczość wraz z serią "Chłopcy", którą rzecz jasna polecam. Kiedy ta książka trafiła w moje ręce w bibliotece, wiedziałam, że pora zorientować się w dalszej twórczości Ćwieka. Nie zawiodłam się i tym razem. Pomimo iż historia miasta Grimm City odbiega od rockowej historii Dzwoneczka i bandy motocyklowej to i tak wciąga. W książce znajdziecie wiele odniesień do słynnych baśni Braci Grimm, ale nie zapominajmy, że jest to powieść mrożąca krew w żyłach. Pojedynki mafii rozgrywane w środku miasta, które są jak na porządku codziennym, pranie pieniędzy, gliniarze dla których praca to po prostu praca i w tym wszystkim zagadka kryminalna, którą żyją wszyscy, a jej rozwiązaniem jest "czerwony kapturek". Ja się nie zawiodłam, a Ty?


Magdalena Muszyńska - Chafitz "Z Nowym Jorkiem na NY'

Mój kolejny konik, czyli Nowy Jork. Lubię czytać historie prosto z Wielkiego Jabłka, więc kiedy trafiłam na tę książkę nie mogłam się jej oprzeć. Wcześniej bardzo dużo słyszałam na temat samej autorki, jak i bloga który prowadzi, jednak dopiero po zapoznaniu się z książką bardziej się w niego zagłębiłam. Ta pozycja jest stricte dla fanów miasta i dla osób, które chcą się wybrać tam w podróż. Magda w prosty i przyjemny sposób serwuje nam sporą garść porad dotyczących atrakcji turystycznych, ciekawych miejsc, knajp, czy nawet rezerwacji biletów na tarasy widokowe. Poleca swoje typy i oprowadza nas po metropolii jak najlepszy przewodnik, chcąc pokazać, że warto wpaść w sidła miejsca okrzykniętego tak wielką sławą. Ja jestem zakochana i mam nadzieję, że prędzej czy później odwiedzę tę destynację i wykorzystam rady autorki.


Koniecznie dajcie znać, czy coś z tych 5 pozycji wpadło w Wasze ręce. Liczę także na jakieś Wasze propozycje odnośnie książek, które warto przeczytać. Czekam na Wasze komentarze. Miłego wieczoru!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz