czwartek, 23 lipca 2015

POLO SHIRT BY RALPH LAUREN


Historia koszulki polo sięga roku 1926, gdzie Rene Lacoste pojawił się na korcie tenisowym w koszulce swojego projektu. Koszulka wykonana była z bawełny, posiadała krótki rękawek, kołnierzyk i zapinana była na guziczki. Wówczas strój ten wzbudził nie lada zainteresowanie, ponieważ jak wiadomo kiedyś do gry w tenisa ubierano się w koszule na długi rękaw i spodnie co zdaniem Lacoste było bardzo niepraktyczne. Takim oto sposobem do obiegu dostały się w kilka lat później koszulki jego projektu sygnowane logiem krokodyla.


Koszulka polo wkradła się na dobre do życia tenisistów, a w późniejszych czasach także zawładnęła światem golfa, żeglarstwa czy innych sportów. W 1970 i 1971 roku Ralph Lauren zdobywa świat mody swoimi projektami kolekcji męskiej i damskiej, otwiera sklep Polo Ralph Lauren i tak zyskaliśmy kolejnego świetnego projektanta w dziedzinie koszulek polo.

Kilka miesięcy temu przeglądając stronę Zalando, zapragnęłam posiadać koszulkę polo od Ralpha Laurena, jednak dla mnie był to zbyt duży wydatek, ponieważ koszt takiej koszulki waha się w granicach 300 - 500 zł. Dotychczas w szafie posiadałam takową koszulkę marki Umbro, ale wcześniej po prostu nie doceniałam zalet owego t-shirtu z kołnierzykiem i przeznaczyłam ją do ćwiczeń na lekcjach wf'u. Później zakupiłam na lokalnym targowisku dwie sztuki 'polo', by po jakimś czasie trafić wymarzoną przez siebie polówke od Laurena w lumpku. Posiadała cały komplet metek i kosztowała zaledwie 8 zł - czego chcieć więcej? :)


fot. Mama

POLO SHIRT - RALPH LAUREN (SH)
SHORTS - NO NAME
SHOES - WGO
WATCH - JELLYSHOP.EU

A czy Wy kochani nosicie polówki? :)
Czekam na Wasze opinie!

1 komentarz: