sobota, 28 listopada 2015

BLACK FRIDAY


BLACK FRIDAY!
Czarny piątek to dzień po Dniu Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych, rozpoczynający turę przedzakupową przed Świętami Bożonarodzeniowymi. W tym dniu wiele sklepów jest otwartych w dodatkowych godzinach, całą dobę i oferuje jednodniowe zniżki/rabaty na zakupy, nawet do -80%.

W Polsce dopiero od niedawna organizowany jest czarny piątek, jest to czas gdy możemy kupić ubrania i dodatki, artykuły do domu czy elektronike po bardzo okazyjnych cenach. Jest to także możliwość zakupu prezentów na Mikołajki lub pod choinkę. 

Wiele sklepów prowadzi jak już nadmieniłam akcje jednodniowe, ale niektóre w celu przyciągnięcia klientów, szczególnie te sklepy prowadzące sprzedaż online 'rozciągnęły' Black Friday, aż do niedzieli lub poniedziałku rano, co jak dla mnie jest bardzo dogodną opcją.

Nie kupuj pod wpływem emocji, bo takie zakupy są najgorsze. Nieprzemyślany zakup = zaleganie w szafie. Jak to wygląda? "Kupię tą bluzkę, bo fajnie będzie współgrać z tą spódniczką". W domu wracamy do obowiązków, rzucimy ową bluzkę do szafy. Po jakimś czasie zaglądamy do szafy bo szukamy kreacji na jakieś wyjście i co? Trafiamy na bluzkę, którą kupiłyśmy na promocji, przypominamy sobie, z czym chciałyśmy ją połączyć. Ubieramy nasz 'outfit' i okazuje się, że bluzka wcale nie leży tak jakbyśmy chciały i kompletnie nie zgrywa się z dołem. Po czym okazuje się, że zdobycz nie pasuje do żadnego elementu naszej garderoby - jednym słowem strata pieniędzy. 

Polecam zrobić listę - czego Wam brakuje w szafie, albo co musicie kupić koniecznie.
A jeśli, nie chcecie tworzyć listy, zdałabym się na proste, minimalistyczne formy, basicowe ubrania, które będą stanowić bazę do wielu Waszych codziennych stylizacji. Celujcie w klaskę i ponadczasowe modele, sugerujcie się składem na metce jeśli chodzi o swetry czy t-shirty. A gwarantuje Wam, że ubrania posłużą Wam nie tylko w tym sezonie. 
Poniżej kilka moich propozycji :)


A Wam co udało się upolować podczas BLACK FRIDAY? 
Pochwalcie się w komentarzach i dajcie znać, czy post Wam się spodobał! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz